Vrh A / Litter A

Datum krytí: 9.+11.1.2014

Spojení:  Ayrton Valkar x Bayli Valkar

Datum porodu: 9.3.2014 (narozeno 6 štěňat - 3 psi a 3 feny)

Podle čeho jsem vybírala partnera pro Bayli? Musím přiznat, že jsem měla mylnou představu, že vybrat vhodného krycího psa pro naši Bayli bude sice časově náročné, ale ne, jak se ukázalo u nás v ČR téměř nemožné. Mám malé dítě, a proto by bylo pro mě obtížné jet krýt někam do zahraničí, navíc prvničku. Měla jsem tyto hlavní požadavky: zdravý jedinec, přátelské a vyrované povahy, spolehlivý pracant a pokud možno v barvě červená-merle.

Bayli je nejen konstitučně, ale i povahově typický pracovní australák. Každý úkol plní s maximálním nasazením, soustředěním a nadšením. Navíc do čeho jsme se zatím dali, předvedla pro to i vrozený talent. Ať už to bylo agility (1.místo Jumpingu juniorů Acana Cup Nymburk, nyní závodíme v LA2), pasení oveček nebo dogfrisbee. Co se týče temperamentu, tak naprosto kopíruje povahový standard plemene. Rychle a ráda se učí, ke známým lidem je přátelská, k neznámým rezervovaná, je velmi vnímavá, inteligentní, energická a naprosto oddaná, miluje aportíky, přetahování a jídlo, výborně hlídá a jako téměř každý správný pes ráda prohání kočky :-) Mohla bych o ní napsat spousty řádků, ale vlastně stačí jen jeden - je to zkrátka ten nejlepší parťák, jakého jsem si mohla přát. 

A tak jsem hledala psa, který by se k Bayli nejvíc hodil. Strávila jsem spousty hodin na internetu. Už jsem začala pomalu rezignovat a plánovat přeci jen zahraniční výlet. Po konzultaci s kamarádkou jsme dospěly k nečekanému závěru - k psovi skvělého původu (matka import, zahraniční krytí, navíc v ČR ještě nekryl), zdravého a báječného agiliťáka, povahově jak jsem brzy zjistila bezkonkurenčního a jako třešnička na dortu - v barvě red merle. Viděla jsem ho předtím naživo dvakrát, na cvičáku v Příbrami a na závodech v Lounech a vždy mě úplně ohromil rychlostí, snadnou ovladatelností a lehkostí s jakou překonával překážky. Navíc ho odchovala, stejně jako Bayli také Mirka Valterová, které šlo o to samé jako mě - o zdraví, vyrovnanou povahu a pracovní předpoklady svých odchovanců. A bylo rozhodnuto - tím vyvoleným nebude nikdo jiný než ...

Ayrton Valkar (Toník, Tony)

Otec / father: WTCh.WyndanWood LANDROVER

Matka / mother: JCh.Kl.Ch. Auxarcs FAIR WINDS

Rodokmen / pedigree: zde

Datum narození / date of birth: 1.4.2009

Barva / color: red merle s bílými znaky a hnědým pálením 

Výška / height: 56cm

Číslo zápisu / reg.number: CMKU/ZReg/AUO/500/09

Majitel / owner: Eliška Drahokoupilová

Chovatel / breeder: MVDr:Miroslava Valterová

PP a PT (KCHBO): 99b.

Web: zde

 

Zdraví:

DKK: HD A (0/0)

DLK: ED 0/0

DOV prostý / eyes clear (MVDr.Petr Gbelec - 19.5.2009, 23.12.2013, 30.10.2017) 

OCD neg. (MVDr.Ekr - 28.2.2012)

HSF4 +/+ čistá (po rodičích) / HSF4 +/+ clear (by parentage)

MDR1 +/- na základě gen.testů potomků

ocas / tail: plná délka / long, nekupírovaný / undocked, bez zálomku / without kink

skus nůžkový / scissors bite

chrup / dentition: chybí I1 vlevo dole (doloženo veterinárním potvrzením o úraze) / missing I1 bottom left (veterinary confirmation about trauma)

 

Zkoušky / exams:

LA3  16.9.2012 Plzeň

LA2  21.1.2011 Řitka

LA1  3.10.2010 Havlovice

Kvalifikace na MČR v agility 2012

 

Videa

LA1 v ČB 23.-24.10.2010 - zde

Agility trénink - zde

Závody Ústí n.L. 10.3.2012 - zde

 

 

 

Toník v necelých 6 měsících

 

Ve 4 měsících

 

V necelých 4 měsících

 

Ve 2 měsících